Jdi na obsah Jdi na menu
 


Heroes of Might & Magic 2: Price of Loyalty

Hrdinové síly a magie 2 : Odměna za věrnost je rozšiřující sada ke hře Heroes of Might and Magic 2. Do původní plné hry přidává nové kampaně a scénáře. Několik nových míst a artefaktů dovoluje použít nových strategických plánů k získání vítězství.

Zde je přehled :

 • Kampaně - byly přidány 4 nové kampaně:
  • The Price of Loyalty (Odměna za věrnost)
  • Descendants (Potomci)
  • The Wizard's Isle (Ostrov čaroděje)
  • The Voyage Home (Cesta domu).
 • Hrdinové - bylo přidáno 11 nových hrdinů.
 • Obětní oltář (Evil shrine) - Hrad Nekromancera má novou stavbu! V místě, kde jiné typy hradů mají putyku, nekromancer nyní může postavit obětní oltář. Každý obětní oltář zvyšuje o 1 bod schopnost nekromancie u všech hrdinů hráče se schopností nekromancie.
 • Svitky kouzel (Spell Scrolls) - nyní můžeš najít jednotlivá kouzla všech úrovní na jednotlivých svitcích, rozházených po zemi.
 • Artefakty - bylo přidáno 15 nových artefaktů. Sebrání 3 artefaktů z Anduranu u jednoho hrdiny vytvoří artefakt Bojový oděv z Anduranu, který dává navíc speciální bonus.
 • Bariéry a stany - části mapy mohou být blokované novými bariérami, které zmizí po zadání správného hesla. Heslo zjistíš ve stanu stejné barvy, jakou má bariéra.
 • Nové stavby na mapě - na mapě jsou nová místa, která můžeš navštívit. Dále byly přidány stavby, ve kterých můžeš najmout duchy (ghosts) a bojovníky všech čtyř živlů (water elemental, fire elemental, earth elemental a air elemental).

Kampaně Price of Loyalty:

V rozšiřující sadě jsou 4 nové kampaně - dvě krátké a dvě dlouhé. Po vybrání z hlavního menu tlačítka Campaign máš volbu mezi původní kampani Archibalda a Rolanda (tlačítko Orginal) nebo novými kampaněmi (tlačítko Expansion). Po vybrání tlačítka Expansion můžeš si dále vybrat z následujících 4 kampani:

 • The Price of Loyalty (Odměna za věrnost) - dlouhá kampaň. Císař ti dal za úkol najít starobylý artefakt velké moci. Ve splnění této mise ti brání silný protivník, tvůj bývalý přítel, který zároveň také hledá tento artefakt. Osud impéria závisí na tom, kdo první najde artefakt.
 • Descendants (Potomci) - dlouhá kampaň. Jsi osobním strážcem královské rodiny, stejně jako tví předkové. Vaše království se během času rozvíjí a získává nové spojence a nepřátelé. Chráníš království před vnějším a vnitřním nebezpečím, aby mohlo zvýšit svoji moc a sílu. Nyní musiš porazit sousední království.
 • The Wizard's Isle (Ostrov čaroděje) - krátká kampaň. Řetez tajemných ostrovů byl vyzdvižen z mořského dna. Ostrovy překypují silnou kouzelnou mocí. Ty, stejně jako ostatní mágové, hledáš cestu, jak ovládnout tuto kouzelnou moc. Kdo ovládne tyto ostrovy, bude řídit vývoj na další dlouhé věky.
 • The Voyage Home (Cesta domu) - krátká kampaň.Během plavby po ostrovech tvoje loď ztroskotala. Musíš najít cestu, jak se vrátit zpět na pevninu. Na pevnině mezitím začala občanská válka. Musíš si vybrat, kterou stranu podpoříš.

Změny v editoru map:

V rozšířující sadě je upravený editor map, který umožňuje používat všechny nové artefakty, místa a portréty hrdinů. Pokud použiješ některé z těchto nových objektů, mapa nebude fungovat v orginální verzi hry Heroes 2. Pokud nepoužiješ žádný z těchto nových objektů, mapa bude normálně fungovat i v orginální verzi hry Heroes 2. Rozpoznávacím znamením pro verzi map je přípona - mapy s novými objekty mají příponu .MX2, orginální mapy mají příponu .MP2.

Nová místa na mapě:

 • Věž alchymisty (Alchemist's Tower) - pokud zaplatíš 750 zlaťáků, budou zničené všechny prokleté artefakty, které má u sebe hrdina.
 • Aréna (Arena) - po navštívení každý hrdina 1x získá zvýšení dle výběru: buď +1 útočné síly nebo +1 obranné síly nebo +1 síly kouzel.
 • Bariéry a stany (Barriers and Tents) - každá bariéra vyžaduje k otevřeni rozdílné heslo. Heslo je náhodně vybráno při startu nové hry. Heslo příslušné k dané bariéře zjistíš po navštíveni stanu stejné barvy jako má bariéra.
 • Hrobka (Barrow Mounds) - zde lze najmout duchy (ghosts) - cena je 1000 zlaťáků za 1 bojovníka.
 • Oltář přivolání živlů (Elemental Summoning Altars) - zde lze najmout bojovníky živlů - vítr, země, oheň a voda - cena je 500 zlaťáků za 1 bojovníka.
 • Vězení (Jail) - ve vězení se nachází zajatý hrdina, který se přidá k prvnímu hráči, který ho osvobodí.
 • Mořská panna (Mermaids) - umístění na moři, zvyšuje štěstí hrdiny pro 1 následující bitvu.
 • Bouda mága (Hut of the Magi) a Oko mága (Eye of the Magi) - když navštívíš jakoukoliv boudu mága, odkryje se ti mapa kolem každého oka mága na celé mapě.
 • Sirény (Sirens) - umístění na moři, po navštíveni každý hrdina 1x získá zkušeností, ale ztratí 30%  svých bojovníků ze všech bojových jednotek hrdiny.
 • Stáje (Stables) - stáje zrychlují pohyb do konce týdne pro každého hrdinu, který je navštíví. Navíc provádí upgrade bojových jednotek cavalry na champions.

Přehled artefaktů

 

Český název

Anglický název

Účinek

Jedno kouzlo

Spell Scrolls

dává hrdinovi možnost používat 1 nové kouzlo.

Ruka mučedníka

Arm of the Martyr

+3 síla kouzel, -1 odvaha za nemrtvou věc.

Ochranná spona

Broach of Shielding

50% ochrana před kouzly Poslední soud a Živelná bouře, ale sníží -2 sílu kouzel.

Srdce ohně

Heart of Fire

50% ochrana před ohnivými kouzly, ledová kouzla způsobí dvojnásobné škody.

Srdce ledu

Heart of Ice

50% ochrana před ledovými kouzly, ohnivá kouzla způsobí dvojnásobné škody.

Křišťálová koule

Crystal Ball

dává podrobné informace o jednotkách, hrdinech a hradech poblíž hrdiny, který nese tento artefakt.

Prostředí negace

Sphere of Negation

znemožňuje použití všech bojových kouzel pro obě strany.

Hůl čaroděje

Staff of Wizardry

+5 síla kouzel

Svaté kladivo

Holy Hammer

+5 útočná síla

Lamač mečů

Sword Breaker

+4 obranná síla, +1 útočná síla

Legendární žezlo

Legendary Scepter

+2 útok, obrana, síla kouzel, znalosti

Hlavice

Masthead

+1 štěstí a odvaha v mořských bitvách.

Lopata hrobníka

Spade of Necromancy

+1 schopnost nekromancie

Meč z Anduranu

Sword of Anduran (*)

+5 útočná síla

Pancíř z Anduranu

Breastplate of Anduran (*) 

+5 obranná síla

Přilba z Anduranu

Helmet of Anduran (*)

+5 síla kouzel

Bojový oděv z Anduranu 

Battle Garb of Anduran

(*) spojuje sílu tří artefaktů z Anduranu. Dále dává maximální štěstí a odvahu všem bojovým jednotkám hrdiny a znalost kouzla Brána hradu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář